Zalety wynajmu animatora na Komunię

dzieci tańczą na weselu
Dzieci podczas rodzinnych spotkań. Animator na wesele
Kwiecień 10, 2017
dzieci podczas zabaw na dzień dziecka
Pomysły na świętowanie Dnia Dziecka
Kwiecień 24, 2017
dziewczynka na trawie wpo komunii

Uroczystość z okazji Pierwszej Komunii powinna mieć właściwy wymiar duchowy i dać dziecku poczucie, że jest to szczególny moment w jego życiu, moment jednak radosny i wart odpowiedniej celebracji. Radosny wymiar tego święta mogą podkreślić właściwie dobrane animacje komunijne. Warto powierzyć ich prowadzenie doświadczonemu animatorowi.


Wyjątkowość animacji na komunii – propozycje

O roli animatora podczas rodzinnych uroczystości pisaliśmy przy okazji artykułu na temat animatora na weselu. Komunia jest o tyle wyjątkowa, że to dziecko przystępujące do Komunii powinno być w centrum uwagi. Profesjonalny animator wie, jak przygotować a później poprowadzić imprezę, by dane dziecko czuło się najważniejsze, nie pomijając przy tym innych małych gości.

uśmiechnięta dziewczykna podczas zabawy po komuniiZe względu na obecność niejako jednej gwiazdy przyjęcia komunijnego przypomina ono oprawą zabawy na urodziny. Wykorzystanie niektórych z nich jest więc jak najbardziej na miejscu.

Sposoby na wyróżnienie dziecka pierwszokomunijnego:

  • już na początku przygotowań można pozwolić dziecku wybrać lub nawet samodzielnie przygotować zaproszenia dla gości,
  • indywidualny projekt piniaty, niekoniecznie wypełnionej słodyczami,
  • występ animatora na Komunii w roli klauna lub magika, którego asystentem może być dziecko pierwszokomunijne,

przy tej okazji warto wynająć fontannę czekoladową (np. dwusmakową), która będzie wyglądać bardzo elegancko, a sprawi radość wielu gościom.

Zabawy na komunii mają być skierowane do dziecka przystępującego do komunii. Z drugiej strony nie spełniłyby one swojej roli, gdyby nie zapewniały rozrywki wszystkim małym uczestnikom przyjęcia. Dobrym pomysłem jest też włączenie do zabawy dorosłych gości.

Przykładowe zabawy integracyjne:

  • rodzinne zawody, których podstawą mogą być zabawy sportowe,
  • jeśli dorośli się nie zgodzą, to same dzieci będą miały dużo radości z malowania twarzy,
  • dobrze sprawdzają się tańce integracyjne, dzięki którym wszyscy uczestnicy mają szansę się lepiej poznać.

Ciepłe miesiące, na które przypada uroczystość Pierwszej Komunii, sprzyjają zabawom na powietrzu. Jeśli dysponujemy własnym ogrodem lub przy restauracji jest duży trawnik, dobrym pomysłem jest wynajem dmuchanego zamku, który z pewnością będzie dużą niespodzianką dla wszystkich dzieci.

Atrakcje uwiecznione

Wyjątkowe zabawy i uśmiechnięte buzie dzieci to doskonałe połączenie dla pamiątkowej fotografii. Animatorzy często współpracują z profesjonalnymi fotografami, wtajemniczonymi w rodzaj animacji i ich walory dla komunijnych zdjęć. Potrafią uchwycić dzieci w ruchu, podczas zabawy, dzięki czemu zdjęcia są pełne życia. Przykładowo pokaz baniek mydlanych zapewnia nastrojowe tło fotografii, a zwierzątka z baloników będą ciekawym kolorowym akcentem. Warto to uwzględnić, planując zatrudnienie fotografa, który ma dokumentować cały dzień.

Przygotowanie przyjęcia komunijnego dzięki pomocy animatora będzie prostsze a sam efekt z pewnością dużo ciekawszy. Dzieci nie będą się nudzić, a dzięki fotografiom wszyscy zyskają oryginalną pamiątkę. Z kolei rodzice i opiekunowie będą mieli poczucie, że ich pociechy są cały czas bezpieczne. Pomoc animatora na Komunii ma same zalety i daje gwarancję, że w centrum przyjęcia zamiast uroczystego obiadu będzie dużo radości.

Komentarze są wyłączone.