Wynajem zamków dmuchanych. Na co zwracać uwagę?

dzieci podczas zabaw na dzień dziecka
Pomysły na świętowanie Dnia Dziecka
Kwiecień 24, 2017
urodziny na sportowo mecz
Urodziny na sportowo. Jak zachęcić dzieci do aktywności?
Maj 8, 2017
dziewczynka na żółtym dmuchanym zamku zjeżdżalni

Na rynku dostępnych jest coraz więcej oryginalnych atrakcji dla dzieci. Należą do nich również różnego typu dmuchańce, które można wynająć na konkretne potrzeby. Wynajem zamków dmuchanych to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w przypadku młodszych jak i starszych dzieci. Przedstawiamy kilka przydatnych informacji na ich temat.

Dmuchane zamki – podstawy

Przy okazji artykułu o urodzinach dziecka na świeżym powietrzu pisaliśmy, że wynajęcie dmuchanego zamku to dobre rozwiązanie podczas imprez na dworze. Dotyczy to nie tylko urodzin, ale też komunii czy Dnia Dziecka. Z oczywistych względów niezbędna jest ładna, bezwietrzna pogoda, przez co dmuchańce najlepiej sprawdzają się podczas ciepłych miesięcy.

Tego typu atrakcja to sposób na stworzenie na trawniku lub w ogrodzie małenastolatki na dmuchanym placu zabawj wersji wesołego miasteczka. Angażuje ona jednocześnie dużą grupę dzieci, więc sprawdza się podczas organizacji imprez. Zapewnia zabawę i zarazem motywuje dzieci do aktywności fizycznej i pozytywnie wykorzystuje nagromadzoną w nich energię. Dzieci mogą bez końca skakać, robić koziołki i przez cały czas są bezpieczne. Dmuchane konstrukcje są bowiem wykonane w całości z trwałego PVC, dzięki czemu są wytrzymałe i elastyczne. Przy zachowaniu pewnych wytycznych, dzieciom nie grozi żaden uraz.

Podczas zabawy dzieci mogą wykorzystać dodatkowo równie bezpieczne rekwizyty np. dmuchane piłki. Niektóre modele dmuchanych atrakcji są wyposażone w elementy takie jak ringi, kosz na piłkę a nawet klakson. Zapewniają one jeszcze więcej wrażeń podczas zabawy.

Przydatne fakty o dmuchańcach

W zależności od typu dmuchane urządzenia do zabawy zapewniają różne rozrywki. Poznanie niektórych faktów może znacznie ułatwić wybór odpowiedniego modelu.

Warto wiedzieć:

  • korzystanie z dmuchanych konstrukcji wymaga przestrzegania kilku zasad m. in.: zdjęcia obuwia, łańcuszków, zegarków oraz wyjęcie rzeczy z kieszeni, ostrożnego wejścia i zejścia, ograniczenia liczby bawiących się dzieci zgodnie z zaleceniami. Do zainstalowania dmuchańca musimy zarezerwować dodatkową powierzchnię wokół,
  • są dostępne w różnych rozmiarach. W praktyce oznacza to rozróżnienie ze względu na wiek dzieci. Dla małych dzieci wystarczy mini dmuchany zamek, starszym dzieciom trzeba zagwarantować większy rozmiar. Warto wiedzieć, że jednocześnie z dmuchanych sprzętów mogą korzystać dzieci o zbliżonej wysokości. Łączenie dzieci starszych i młodszych może być niebezpieczne,
  • występują w różnych formach, nie tylko jako podobizna zamku księżniczki czy średniowiecznej budowli, ale też jako dmuchany plac zabaw ze zjeżdżalnią, jako trampolina czy dmuchany basen ze zjeżdżalnią lub fontanną,
  • nawet proste dmuchańce mogą mieć rozmaite motywy: statku pirackiego, lokomotywy, Angry Birds czy Kubusia Puchatka. Przed wynajmem warto dokładnie sprawdzić ofertę, by model był jak najlepiej dobrany do zainteresowań dziecka.

Dmuchane zamki i inne dmuchańce to rozwiązanie wygodne, organizujące skutecznie wolny czas dzieci. Pozwala się bawić dzieciom w grupie i jednocześnie ćwiczyć. Za bezpieczeństwo odpowiadają wykwalifikowani pracownicy firmy, od której wynajmujemy dmuchaniec. Do wynajmującego należy jedynie wybór modelu najbardziej odpowiadającego dzieciom.

Komentarze są wyłączone.