Popularne motywy imprez dla dzieci

Dziecięcy makijaż na bal karnawałowy
Luty 20, 2017
animatorka zabawy z dziećmi
Cechy dobrego animatora
Marzec 6, 2017
urodziny tematyczne uśmiechnięte dzieci

Przyjęcia dla dzieci muszą sprostać dużym oczekiwaniom samych zainteresowanych. Ułatwieniem może być wybór motywu przewodniego, pod który będą podporządkowane wszystkie przewidziane atrakcje. Przedstawiamy pomysły inspirujące niezależnie od tego czy powierzamy organizację imprezy profesjonalnemu animatorowi, czy chcemy przygotować coś samodzielnie.

Motywy jako pomysł na urodziny dziecka

Jeśli szukacie sposobu, żeby uatrakcyjnić urodziny dziecka, warto rozważyć imprezę tematyczną. Z oczywistych względów powinna ona być uzależniona od zainteresowań jubilata. Takie przyjęcie na pewno będzie wyjątkowym przeżyciem dla dziecka i pozostałych uczestników.

Podstawą urodzin z tematem jest wybór postaci, za które się przebierze dziecko i jego goście. Wcielenie się w daną postać stanowi dla dziecka okazję nie tylko do dobrania oryginalnego stroju, ale również do wykonania specjalnej charakteryzacji, co dostarcza dużo emocji. Dzieci bowiem chętnie wcielają się w niecodzienne role, malują buzie i zmieniają fryzury.

Przykładowe motywy:

dziewczynki po malowaniu twarzy1. bajka – wybór ulubionej postaci z bajki na urodziny to rozwiązanie chętnie wybierane przez dzieci, dla których oglądanie bajek jest jedną z częstszych form spędzania wolnego czasu. Najbardziej atrakcyjne są postaci z aktualnie popularnych bajek. Tutaj pojawia się jednak trudność – na ogół wszystkie dzieci chciałyby być tą samą postacią. Jeśli np. jubilatka wybierze Elzę na urodziny, pozostałe dziewczynki mogą się czuć pokrzywdzone, mimo iż to nie ich przyjęcie. Z tego względu bezpieczniej wybierać ogólne bajkowe motywy,

  • piraci, super bohaterowie – to opcja, w której najlepiej odnajdą się chłopcy zafascynowani światem przygód, super mocy i trudnych wyzwań, czekających na najdzielniejszych,
  • wróżki, księżniczki, elfy – dobre propozycje dla małych dziewczynek. Dają okazję do snucia fantazji na temat magicznych mocy oraz poczucie bycia piękną i wyjątkową. Z pewnością uczucia te dziewczynki zapamiętają to na dłużej.

2. kategoria – tutaj możliwości jest bardzo wiele. Wybór można ograniczyć do obszaru zainteresowań dziecka. Jeśli należy do nich konkretna aktywność fizyczna, wówczas sprawdzą zabawy sportowe. Jeśli dziecko interesuje się naukami ścisłymi, warto stworzyć klimat laboratorium,

  • kosmos – ten motyw przypadnie do gustu dzieciom ciekawym świata i jego nieodkrytych części,
  • zwierzęta – możliwość przebrania się za dane zwierzę daje pretekst przyjęcia innej perspektywy. Tu warto zawęzić kategorię np. do zwierząt domowych lub mieszkańców dżungli.

Atrakcje na tematycznej imprezie dla dzieci

Wybór motywu dziecięcego przyjęcia nie ogranicza się do przebrania za dane postaci. Na dzieciach ogromne wrażenie zrobi również dopasowanie scenerii oraz poczęstunku. Dekoracje w stylu krainy lodu lub Safari będą ważnym dopełnieniem. Gwarancją rozrywki jest jednak wybór odpowiednich animacji. Prostym rozwiązaniem jest konkurs wykorzystujący np. treść ulubionej bajki i zadania polegające na poszukiwaniu skarbu. Atrakcją dla dzieci, wykorzystującą motyw księżniczki, będzie bal i tańce kończące całe przyjęcie. Pomysły znajdą się same, gdy tylko zapadnie decyzja o temacie przyjęcia. Więcej inspiracji znajdziecie w artykule o oryginalnych atrakcjach.

Zbudowanie przyjęcia wokół jednego tematu to duże ułatwienie. Wyzwaniem jest jednak dbałość o konsekwencję. Strój księżniczki może być kłopotliwy, jeśli podczas imprezy dla dzieci główne atrakcje będą wymagały skomplikowanych aktywności. Warto pamiętać o takich szczegółach, aby zapewnić dzieciom same pozytywne wrażenia.

Komentarze są wyłączone.