Pomysły na świętowanie Dnia Dziecka

dziewczynka na trawie wpo komunii
Zalety wynajmu animatora na Komunię
Kwiecień 17, 2017
dziewczynka na żółtym dmuchanym zamku zjeżdżalni
Wynajem zamków dmuchanych. Na co zwracać uwagę?
Maj 2, 2017
dzieci podczas zabaw na dzień dziecka

Wszechobecna reklama sprawia, że również na Dzień Dziecka patrzy się z komercyjnego punktu widzenia i czyni go obowiązkiem rodziców. Tymczasem to święto nie musi być tylko marketingowym chwytem. Poza urodzinami dziecka może to być po prostu kolejna dobra okazja, by spędzić z nim trochę czasu i sprawić mu radość.


Prezent na Dzień Dziecka – propozycje nie tylko materialne

Oczywistą atrakcją dla dziecka w dniu jego święta wydaje się konkretny prezent, najlepiej upragniona zabawka, która z pewnością od razu zajmie jego uwagę. To proste rozwiązanie, które jednak nie zawsze stwarza okazję do integracji z dzieckiem. Warto zamiast tego wykorzystać inne pomysły, by dziecko miało okazję świętować z nami cały dzień. Sam prezent można mu wręczyć na koniec dnia.

rodzinne spędzanie czasu na dzień dzieckaWyjątkowe pomysły na Dzień Dziecka:

  • możecie zabrać swoje pociechy na wycieczkę, którą do ostatniej chwili utrzymujecie w tajemnicy. Dziecko może brać udział w przygotowaniach. Zaplanujcie też gry i zabawy na wycieczkę. W dniu wyjazdu szykujecie prowiant i wsiadacie w pociąg, nie zdradzając celu podróży. Warto wybrać atrakcyjne miejsce na wycieczkę (w pobliżu Białegostoku może to być Czarna Białostocka),
  • udekorujmy mieszkanie/dom, przygotujmy smaczne przekąski i zorganizujmy dla dziecka i jego kolegów imprezę z animatorem dla dzieci, który zadba o odpowiednie gry i zabawy,
  • jeśli jest ładna pogoda, wykorzystajmy ją by zabrać dziecko na działkę czy pobawić się z nim w ogrodzie. Dziewczynkom można ofiarować domek do zabawy, w którym chętnie spędzą cały dzień z koleżankami.

Pamiętajmy by zabawy dla dziecka były dostosowane do jego wieku (pisaliśmy o tym w artykule o animacjach dla dzieci w różnym wieku). Starsza dziewczynka zamiast lalki wolałaby pewnie wybrać się na koncert swojej ulubionej gwiazdy. Z kolei chłopcy chętnie sprawdzą się na żaglach z tatą. Nie bójmy się nieszablonowego myślenia, a z pewnością zapewnimy naszym pociechom niezwykłą niespodziankę.

Dzień Dziecka w mieście

Jeśli brakuje nam czasu na samodzielne planowanie atrakcji, możemy skorzystać z gotowych rozwiązań. Różnego rodzaju instytucje oraz prywatne firmy organizują 1 czerwca imprezy poświęcone dzieciom. Popularną inicjatywą władz miasta lub gminy jest organizacja pikników. To dobra propozycja, szczególnie gdy mamy małe dzieci.

Podczas tego typu imprez dzieci mają zapewnione atrakcje, które pozwolą im się bawić z innymi, a nawet poznać nowych kolegów. Ze względu na charakter spotkania częstym rozwiązaniem są animacje ze sceny, w których mają szansę wziąć wszystkie dzieci.

Pozostałe propozycje podczas organizowanych imprez to np.:

Prawda jest taka, że organizując dziecku jego święto nie musimy się trzymać wyznaczonej daty. Możemy wspólnie ustalić, że Dzień Dziecka będziemy świętować np. w najbliższą wolną sobotę taty. Dla dzieci najważniejsze jest, by spędzić ten czas z rodzicami, zwłaszcza jeśli na co dzień się to nie udaje. Jeśli do tego dołączymy oryginalne atrakcje, radość dziecka będzie nieograniczona.

Komentarze są wyłączone.