Organizowanie urodzin – w domu czy w lokalu?

dzieci w różnym wieku na imprezie
Animacje dla dzieci w różnym wieku
Marzec 20, 2017
dzieci po zabawie integracyjnej
O czym pamiętać podczas zabaw integracyjnych?
Kwiecień 3, 2017
szczęśliwe dzieci na urodzinach

Jedną z problematycznych kwestii podczas organizowania urodzin jest wybór miejsca imprezy. Dawniej oczywistym wyborem były urodziny w domu. Dziś rodzice i opiekunowie szukają możliwości dodatkowego uatrakcyjnienia tego dnia i jednocześnie zależy im na minimalizacji przygotowań z tym związanych. Taką okazję daje impreza na powietrzu lub w lokalu. Podpowiadamy, którą z nich wybrać.

Urodziny w lokalu i na powietrzu – porównanie korzyści

Przed podjęciem decyzji o miejscu imprezy warto zbadać wszystkie szczegóły i możliwości związane z konkretnym wnętrzem czy terenem. Może się okazać, że sala restauracji nie zmieści wszystkich gości, ale obok dostępny jest odpowiedniej wielkości taras. Z kolei świetlica może być w przystępnej cenie, ale ciepłe posiłki będą możliwe tylko w drogim cateringu. W przypadku imprez na dworze głównym problemem jest kwestia bezpieczeństwa. Sprawdźmy więc wcześniej podłoże i całe otoczenie pod względem ewentualnych zagrożeń.

Zalety urodzin na powietrzu:

 • możliwość przyjęcia większej liczby gości,
 • brak problemu z zachowaniem porządku (w grę wchodzi np. zabawa w malowanie palcami),
 • w zależności od miejsca brak kosztu związanego z wynajmem powierzchni,
 • zabawy na świeżym powietrzu to okazja na dotlenienie organizmu dziecka.

Więcej wskazówek na temat organizacji imprez na powietrzu, znajdziecie w osobnym artykule. Warto wziąć pod uwagę, że nawet zimowe miesiące dostarczają wielu inspiracji do zabaw na powietrzu, gdzie można zorganizować część animacji (większość imprezy może mieć miejsce we wnętrzu).

urodzinowe karaoke dziewczynekZalety urodzin w lokalu:

 • gotowe posiłki według indywidualnie dobranego menu,
 • brak konieczności sprzątania,
 • za dopłatą możliwość przystrojenia sali i stołu,
 • udostępnienie osobnego pomieszczenia na potrzeby drzemki najmłodszych dzieci,
 • na marginesie dodamy, że gdy lokalem jest nasz dom nie ma obawy, że czegoś zapomnimy zabrać, bo w razie potrzeby wszystko jest pod ręką.

Połączeniem imprezy w lokalu i na powietrzu jest wynajęcie części restauracyjnego ogródka, w którym dzieci mają miejsce do szalonych zabaw, a dorośli mogą w spokoju porozmawiać.

Atrakcje dla dzieci dobrane do miejsca

Niezależnie od tego, czy impreza ma się odbywać w lokalu czy na dworze, zawsze warto wykorzystywać wyjątkowość otoczenia. Z drugiej strony trzeba uważać na związane z miejscem imprezy ograniczenia, które mogą uniemożliwić wykonanie niektórych animacji. Poniżej kilka propozycji.

Animacje wykorzystujące możliwości:

 • lokalu:

wszelkiego typu zabawy wymagające nagłośnienia (na powietrzu ich montaż może być utrudniony). Należą do nich przede wszystkim

– zabawy przy muzyce i animacje taneczne,

– wymagające oświetlenia fluo party,

 • wolnego powietrza:

dmuchańce – czyli różnego typu dmuchane place zabaw, niemożliwe do zainstalowania nawet w małym restauracyjnym ogródku,

– zabawy z rekwizytami wymagającymi dużej powierzchni (np. chusty i worki animacyjne).

Dobrym pomysłem jest zorganizowanie imprezy częściowo na powietrzu a częściowo w lokalu. Przy tej okazji wolną przestrzenią może być własny ogród. Starajmy się poznać wszystkie możliwości związane z miejscem i ich dopasowanie do naszych potrzeb. Dzięki temu podjęcie decyzji o miejscu urodzin dziecka przyjdzie nam łatwiej.

Komentarze są wyłączone.