Jak zorganizować niezapomniany bal karnawałowy dla dzieci?

Mnóstwo sposobów na ferie zimowe w Białymstoku – jesteśmy do dyspozycji
Grudzień 21, 2017
radosn4e dzieci na imprezie rodzinnej
Dlaczego warto zaprosić animatora na ważne uroczystości rodzinne?
Styczeń 20, 2018
mała baletnica na balu karnawałowym

Karnawał to dobry moment na to, by zorganizować dzieciom zabawę. Oczywiście, chodzi o najprawdziwszy bal karnawałowy, który wprawi maluchy w radosne podekscytowanie, wywoła uśmiechy szczęścia i zapisze się w pamięci w postaci serii wspaniałych wspomnień.

Zaczynamy od animatora

Przygotowanie takiego balu to nie lada wyzwanie – czasochłonne i wymagające sporego zaangażowania, a czasem też – zależnie od rozmachu przedsięwzięcia – doświadczenia. Warto więc skorzystać z pomocy profesjonalistów. Są nimi animatorzy zabaw dla dzieci – osoby odpowiednio przygotowane, przeszkolone i doświadczone w organizowaniu rozrywek dla tych najbardziej wymagających grup wiekowych – młodszych i najmłodszych dzieciaków.

Oto, co daje współpraca z profesjonalnym animatorem:

 • bezpieczną imprezę pod okiem odpowiedzialnej, dorosłej osoby,
 • zaangażowanie w zabawę wszystkich uczestników,
 • możliwość dynamicznego reagowania na nieprzewidziane sytuacje,
 • bieżące monitorowanie zabawy i dostosowanie jej do zainteresowań grupy.

dziewczynka w przebraniu karnawałowym

Miejsce balu karnawałowego

Niezależnie od tego, czy organizujemy firmowy czy szkolny bal karnawałowy dla dzieciaków, będziemy potrzebować miejsca, które da nam pole do zabawy. Może to być sala firmowa, szkolna lub specjalnie do tego celu wynajęta. Znając lokalizację, opracujemy indywidualny program balu, z wykorzystaniem elementów przestrzeni, w której będziemy się znajdować.

Czas: dla dzieci i dla rodziców

Bal nie powinien trwać zbyt długo, by nie stał się dla dzieciaków męczący, z doświadczenia wiemy, że 3-4 godziny wystarczą. Możemy zaplanować go tak, by w poszczególnych aktywnościach wraz z dziećmi mogli uczestniczyć rodzice lub tak, by mogli oni w tym czasie załatwić swoje sprawy, wiedząc, że zostawiają swoje pociechy w rękach profesjonalistów, którzy zadbają o to, by nie stała się im krzywda.

Balowe dekoracje

Przy organizacji balu dekoracje są niezbędne. Możemy wykorzystać: serpentyny, girlandy, balony, a także elementy tematyczne, jeśli imprezie przypisany jest motyw przewodni. Do wyboru mamy ich wiele:

 • dżungla,
 • kosmos,
 • wyspa skarbów,
 • podwodny świat,
 • świat Disneya.

Lata praktyki pokazały nam, że maluchy uwielbiają imprezy z motywami przewodnimi – są dla nich niezapomniane i ekscytujące. Warunek jest tylko jeden – wszystko musi być dopasowane do wieku uczestników.

Coś pysznego

Dobrze, jeśli zabawie towarzyszy niecodzienny poczęstunek, który możemy dostosować do motywu przewodniego balu, na przykład:

 • kosmiczna, zielona wata cukrowa,
 • czekoladowa fontanna w bajkowej krainie.

Bal karnawałowy dopięty na ostatni guzik

Animatorzy zabaw dla dzieci wiedzą, jak zorganizować im czas, w taki sposób, by wzbudzić ciekawość. Wykorzystujemy różne aktywności: taneczne, ruchowe, artystyczne, sensoplastykę i rytmikę. Pokazujemy interesujące rzeczy:

Robimy wszystko, by powadzone przez nas bale karnawałowe dla dzieci były niepowtarzalne i niezapomniane – z opowieści dzieciaków i ich rodziców wiemy, że od lat udaje nam się to doskonale.

Komentarze są wyłączone.