Dzień dziecka i inne święta rodzinne

radosn4e dzieci na imprezie rodzinnej
Dlaczego warto zaprosić animatora na ważne uroczystości rodzinne?
Styczeń 20, 2018
pikniki z animacjami są modne
Imprezy w plenerze na start!
Maj 7, 2018
Organizacja dnia dziecka przez animatora

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Matki, Dzień Ojca oraz najbardziej wyczekiwany przez wszystkie dzieci Dzień Dziecka. W Polsce hucznie obchodzimy każde z tych świąt, również każde przedszkole i szkoła organizuje z tej okazji jakiś piknik lub festyn, a rodzice nie szczędzą pieniędzy, aby ten dzień był dla ich pociech wyjątkowy: lody, wyjścia do parku, nowe zabawki czy super atrakcje. Niestety Dzień Dziecka, nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, więc wielu rodziców niestety zdaje się na szkołę, licząc że przynajmniej tam ich dziecko poczuje wyjątkowy klimat święta dziecka.

Animator na dzień dziecka?

A z tym niestety bywa różnie: czasami jest właśnie jakiś festyn, czasami są skrócone lekcje, a w niektórych szkołach nie dzieje się nic, dzieci mają normalne lekcje. Osobiście jako pracująca matka rodziny wielodzietnej uważam, że to wielka krzywda dla wielu dzieci.

Stwierdzenia typu: „tyle było już wyjść, tyle imprez niech się lepiej uczą„, nie przekonują mnie.

Chciałabym aby w tym dniu wszystkie dzieci świętowały i poczuły magię bycia dzieckiem. Uważam, że ze względu na zobowiązania zawodowe rodziców, przedszkola oraz szkoły powinny zadbać o to, aby dzieci spędziły naprawdę miły dzień. I równie dobrze sami mogą zająć się organizacją atrakcji dla dzieci lub zlecić to takim firmom jak moja.

Atrakcje przygotowane przez animatora

W tym roku przygotowaliśmy na sezon zupełnie nowe animacje taneczne oraz tańce integracyjne a także mnóstwo atrakcji, które po prostu dzieci lubią, a one zawsze się świetnie sprawdzają, takie jak: bańki mydlane te małe i gigantyczne, wata cukrowa, popcorn czy dmuchane zamki w różnych rozmiarach. Podczas naszych pikników dbamy o to aby dzieci w tym dniu nie stały w kolejkach, ale robiły mnóstwo ciekawych rzeczy. Jeżeli ogranicza nas mocno budżet w ogóle rezygnuję z atrakcji typu wata czy popcorn, bo nie wydaje mi się, żeby chodziło o to, żeby dzieci przestały dzień w ogonku od jednej czy drugiej atrakcji.

Koszty imprezy w towarzystwie profesjonalnego animatora

Tak skonstruowana usługa musi kosztować, i nie są to jakieś kosmiczne kwoty, bo 30 zł od dziecka to nie jest znaczący wydatek w domowym budżecie, a pozwala na przygotowania naprawdę fajnej i ciekawej oferty. Idąc z dzieckiem do kina na seans, kupując tylko bilet trzeba wydać około 30 zł, a gdzie jeszcze napój i popcorn? Idąc dalej tym tropem, wejście do sali zabaw, wejście na basen wszystko kosztuje. Dlaczego tego typu impreza ma kosztować inaczej? Dzwonią do mnie czasem szkoły: 1000 uczniów i budżet 1500 z, czyli 1,50 od dziecka.

Elementy zabaw wykorzystywane przez animatora Białystok

Nie ma sprawy da się coś zorganizować w tym budżecie, ale ja się pytam kto ustala te budżety? Co normalnie można zaproponować dziecku idąc z nim do miasta ze złotówką i pięćdziesięcioma groszami w kieszeni? Nie jestem pewna czy kupi się loda. Czy prezenty, które otrzymują nauczyciele na koniec roku od rodziców kosztują 1,50? Myślę, że są to setki złotych.

Dobrze wydane pieniądze na nasze dzieci

Dlaczego oszczędza się na dzieciach? Przecież szkoła jest dla dzieci, a nie dla nauczycieli? To one powinny czuć się tam dobrze? Jestem bardzo ciekawa czy rodzice w ogóle wiedzą ile szkoły proponują za taki piknik, i czy nie roześmiali by się pani dyrektor w nos. Wszyscy chyba zdajemy sobie sprawę, że cena w usługach ma ogromny wpływ na jej jakość? Szukanie najtańszej alternatywy, może czasem skończyć się wielkim rozczarowaniem.

Ja jako specjalistka od takich imprez wiem jak w takiej sytuacji wybrnąć i zaproponować takie atrakcje, żeby wszyscy byli zadowoleni. Staram się, aby maksymalnie wykorzystać budżet, po to żeby dzieciaki były naprawdę szczęśliwe, żeby ich dzień był nietuzinkowy i wróciły do domu po dniu pełnym wrażeń.

Komentarze są wyłączone.