Dziecięcy makijaż na bal karnawałowy

Domowe atrakcje dla dzieci
Luty 6, 2017
urodziny tematyczne uśmiechnięte dzieci
Popularne motywy imprez dla dzieci
Luty 27, 2017

Karnawał oznacza bale kostiumowe i różnego rodzaju imprezy tematyczne, które zachęcają do przebrania i charakteryzacji. Dotyczy to także dzieci, które chętnie biorą częściowy udział w imprezie dla dorosłych lub we własnym mini przyjęciu. Przy tej okazji warto się przygotować z podstaw dziecięcego makijażu na bal karnawałowy.


Wykonanie dziecięcego makijażu – uwagi

Jak pisaliśmy w artykule o domowych atrakcjach dla dzieci, większość dziecięcych charakteryzacji na bal karnawałowy możemy spokojnie wykonać w domu. Pamiętajmy jednak, żeby nie używać do tego kosmetyków dla dorosłych. Skóra dziecka (zwłaszcza poniżej 3 roku życia) jest bardziej wrażliwa, nie ma wykształconego naskórka, przez co stosowane na nią kosmetyki przenikają szybciej w głąb, powodując np. uczulenia. Z tego względu kosmetyki używane do makijażu dla dzieci muszą być wyjątkowo bezpieczne. Najlepsze będą specjalne ekologiczne farby do ciała i twarzy. Przy ich zakupie sprawdźmy czy posiadają odpowiednie atesty.

karnawałowy kostium i makijaż indianinPoza farbami do wykonania dziecięcego makijażu konieczne są akcesoria:

  • pędzelki z różnymi końcówkami (inne do wykonania linii, inne do kropek),
  • gąbki o różnej fakturze (podstawowa do nakładania farby stanowiącej tło i kolejne do cieniowania),
  • dla dziewczynek przydadzą się też brokat, szminka, sztuczne rzęsy.

Jeśli odpowiednio zadbamy o wymienione akcesoria, będą nam służyć przez lata. Podobnie zakupione farby, które z pewnością wystarczą na więcej niż jedną charakteryzację. Dzięki temu, gdy dziecko będzie chciało się przygotować na Halloween lub do szkolnego przedstawienia, będziemy mogli szybko wyczarować nowe wcielenie.

Motywy makijażowe – propozycje

Podstawą karnawałowej charakteryzacji dla dzieci jest malowanie twarzy. W Internecie nie brak przykładów najpopularniejszych motywów, a nawet sposobu ich wykonania. Dla ambitnych polecamy specjalną książeczkę instruktażową.
Popularne motywy face paintingu:

  • zwierzęce – wykonanie mordki kotka, pieska lub tygryska nie musi być trudne, a sprawia, że dzieci chętnie wchodzą w rolę, imitując zachowania wybranego zwierzęcia,
  • kreskówkowe, filmowe – dzieci chętnie wcielają się w ulubione postaci z bajek. Możemy im zaproponować podobiznę super bohatera lub wróżki. Starszym dzieciom z kolei spodoba się podobizna zombi, wampira lub wiedźmy.
  • abstrakcyjne – inspirowane np. światem roślin, mają przede wszystkim walor estetyczny.

Do karnawałowego makijażu trzeba koniecznie dobrać odpowiedni strój. Mała czarownica powinna obowiązkowo mieć miotłę i spiczasty kapelusz. Z kolei wampir powinien mieć sztuczną szczękę z kłami. Tego typu szczegóły stanowią ważne dopełnienie makijażu. W razie potrzeby można zdecydować się też na uzupełnienie w postaci body paintingu, np. domalowanie krwawych rąk i dłoni w przypadku przebrania upiora.

Karnawałowy makijaż może być atrakcją nie tylko dla dziewczynek. W swoją ulubioną postać chętnie wcielą się też chłopcy. Tego typu przedsięwzięcie nie musi być kosztowne. Ważne, by w każdym wypadku starać się realizować pomysły dzieci. Wówczas na pewno dostarczymy im dużej radości.

Komentarze są wyłączone.