Dzieci podczas rodzinnych spotkań. Animator na wesele

dzieci po zabawie integracyjnej
O czym pamiętać podczas zabaw integracyjnych?
Kwiecień 3, 2017
dziewczynka na trawie wpo komunii
Zalety wynajmu animatora na Komunię
Kwiecień 17, 2017
dzieci tańczą na weselu

Usługi animatora dla dzieci znajdują zastosowanie nie tylko podczas imprez dedykowanych dzieciom. Jedną z uroczystości organizowaną przede wszystkim z myślą o dorosłych gościach, a na której sprawdzi się pomoc animatora, jest wesele. Okazuje się, że zatrudnienie animatora na wesele to idealne rozwiązanie, które pozwoli dobrze się bawić zarówno małym jak i dużym uczestnikom.

Animator na wesele – dlaczego warto?

Rodzinne uroczystości to wbrew pozorom duże pole do popisu animatora dla dzieci. Różnego rodzaju komunie, chrzciny i wreszcie wesela bywają męczące dla wszystkich przybywających z dziećmi i wreszcie dla samych podopiecznych, którzy dostają nakaz bycia grzecznymi albo polecenie: pobawcie się sami. Prawda jest też taka, że gromadka szkrabów potrafi narobić zamieszania, które odczują wszyscy pozostali goście, niekoniecznie wyrozumiali wobec najmłodszych. Wszystkie te problemy znikają, gdy z pomocą przychodzi profesjonalista.

Zatrudnienie animatora na weselu to ulga nie tylko gości bez dzieci. Dzięki niemu rodzice i opiekunowie nie będą musieli rezygnować z udziału w imprezie. Młoda para nie straci zainteresowania gości i ich uroczystość zyska dodatkowe atrakcje. Doświadczony animator, pracujący z różnymi kategoriami wiekowymi, podczas wesela z powodzeniem dostarczy zabawy nie tylko dzieciom, ale też dorosłym. To bowiem doskonała okazja do zabaw integracyjnych, o których pisaliśmy w osobnym artykule.

Warto wziąć też pod uwagę, że animator na weselu może zagwarantować nie tylko poprowadzenie specjalnych animacji weselnych, ale też całościową opiekę nad najmłodszymi, łącznie z ułożeniem dzieci do snu.

zabawa na weselu tańczące dzieciSpecyfika animacji weselnych

Wesele oznacza szczególne warunki pracy animatora. Dzieci mogą być bardzo zróżnicowane wiekowo i pod względem posiadanych umiejętności. Ponadto dostępna powierzchnia może być ograniczona i nie wszystkie zabawy wchodzą w grę. Dobór animacji weselnych rządzi się innymi prawami i animator musi się wykazać pomysłowością i elastycznością.

Przykładowe zabawy dla dzieci na weselu:

  • nawiązujące do uroczystości weselnej: mini oczepiny czy tańce weselne,
  • integracja różnych pokoleń gości: np. uczestnicy w różnym wieku trzymają chustę animacyjną i na sygnał muzyczny osoby wskazane przez animatora zamieniają się miejscami,
  • wesele stanowi doskonałą okazję do animacji tanecznych dla dzieci. Podczas przerwy w tańcach dorosłych gości animator może odtworzyć wybrane piosenki dla dzieci i dobrać do nich zabawy,
  • organizacja weselnego kącika zabaw, gdzie na spokojnie można przeprowadzić różne konkursy dla dzieci, kalambury czy zajęcia plastyczne.

Jeżeli wesele odbywa się podczas ciepłych miesięcy i pogoda dopisuje, dobrym pomysłem jest zorganizowanie atrakcji dla dzieci na świeżym powietrzu. Wszelkiego rodzaju aktywność fizyczna ucieszy zarówno starsze jak i młodsze dzieci.

Dzieci podczas uroczystości rodzinnych często się nudzą lub bawią się w niekontrolowany sposób. Dzięki pomocy animatora nie tylko spędzą czas ciekawie, ale też będą miały zagwarantowane bezpieczeństwo. To rozwiązanie zadowoli również opiekunów dzieci i pozostałych dorosłych gości, którym nic nie zakłóci dobrej zabawy.

Komentarze są wyłączone.