Piniata urodzinowa

Piniata z cukierkami

Wspaniała propozycja na urodzinowe przyjęcie nie tylko dla najmłodszych. Piniatę wykonuję własnoręcznie klasyczną metodą nakładania kolejnych warstw papieru i mąki. Piniata ozdobiona jest bibułą i może przybierać różne krzsztatłty: okrągła, postać z bajki, kwadratowa, podłużna w zalezności od użytego szablonu oraz kolory. Piniaty wykonuję na zamówienie, czas realizacji do 3 dni, natomiast są okresy kiedy zamówień jest bardzo dużo, i czas realizacji może się wydłużyć nawet do 14 dni.Jeśli znacie już termin imprezy i planujecie na niej atrakcję w postaci piniaty, to koniecznie złóżcie zamówienie, aby mieć pewność, że zdążę. Proponuję odbiór osobisty w Białymstoku, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym: 537 937 057.

Piniata ma wstążkę do zawieszenia, oraz otwór w którym umieszczamy słodycze: cukierki, lizaczki, opakowane babeczki, albo drobne gadżety upominkowe. Jak bawić się piniatą?

Zwykle animator proponuje piniatę jako usługę dodatkową, u nas piniata do usługi animacji z dojazdem 20 % taniej, czyli kupicie ją u nas od 35 zł. Regularna cena zaczyna się od 50 zł do nawet 200 zł, w zależności od rozmiaru. Napełnioną słodyczami piniatę zawieszamy na haczyku. Ustawiamy uczestników w wężyk i ustalamy ile trafień ma każdy: zwykle to są dwa lub trzy. Zawiązujemy dziecku oczy, wręczamy nawet zwykłą kuchenną łyżkę drewnianą i próbuje trafić. Dzla dzieci to nie lada wyzwanie, bardzo się przy tym ekscytują i wzajemnie dopingują. Zwykle udaje się rozbić piniatę w 3 kolejce, ale zdarza się, że i za pierwszym razem. Dzieci rzucają się na rozbitą piniatę, a słodycze znikają w kilka sekund, chociaż na stole pewnie stałyby niezauważone:-)

W sieci zamówicie piniaty, które wyglądają jak torebka papierowa na prezenty. Próbowałam i moim zdaniem to nie to. Wymaga szczególnej wprawy, bo w piniatę (żeby ją rozbić) trzeba trafić centralnie od dołu. Dla maluchów to jest trudne.

Gorąco polecam zabawę z piniatą, jeżeli lubicie plastyczne zabawy, piniatę możecie wykonać sami, trochę z tym ceregieli, ale zabawa wspaniała:

   1. Nadmuchaj balon i zawiąż na supełek
   2. Przygotuj klej z mąki i wody
   3. Przygotuj gazety i potnij je w paski około 4 cm.
   4. Smaruj balon klejem i przykładaj paski z gazet. Przyklej około 3-4 warstwy.
   5. Zostaw do wyschnięcia na około 1 dobę.
   6. Po wyschnięciu, w miejscu supełka wytnij otwór, przez który nasypiesz słodkości.
   7. Zamocuj wstążeczkę.
   8. Oklej piniatę paskami z bibuły, możesz je ponacinać lub nie. Użyć jednego koloru lub kilku, a potem dowolnie ozdobić. Gotowe!
piniata urodzinowa z cukierkami
piniata urodzinowa 2
piniata z cukierkami w Białymstoku