Animacje dla dzieci

Żadnych schematów. Jak działają animacje dla dzieci?

Każdy, kto próbował zająć uwagę grupy dzieci na dłużej niż godzinę wie, że to duże wyzwanie. W takiej sytuacji zjawiam się ja i mój zespół. Dzięki wieloletniej pracy z dziećmi wiem, jak ważny jest dobór animacji, ich poprowadzenie i wreszcie improwizacja. Ten ostatni składnik to tajemnica sukcesu, dzięki której animacje działają za każdym razem.

Akcja animacja – zabawa i nauka

Nasz obecny repertuar zabaw dla dzieci to efekt doświadczenia, które zdobywamy już od 2012 roku. Cały czas go aktualizujemy, ale przede wszystkim na gorąco modyfikujemy. Podczas imprez podążamy za inwencją uczestników, przez co te same animacje za każdym razem przebiegają inaczej. Jedno się nie zmienia. Dobrane przez nas animacje nie tylko bawią, ale też rozwijają i uczą.

Korzystając z naszej pomocy, masz pewność, że:

  • animacje będą dobrane do różnorodnych uczestników,
  • każdy będzie się dobrze bawił (nawet w dużej grupie),
  • wykorzystamy ciekawe rekwizyty (chusty, spodnie, maski, tunele, wstęgi),
  • użyjemy rekwizytów wykonanych z naturalnych, bezpiecznych materiałów (masy plastyczne, farby).

Przykładowe animacje dla dzieci

Dziewczynki:

  • zabawa w salon SPA zaspokaja fascynację sferą związaną z upiększaniem się, makijażem, kosmetykami i jednocześnie aktywizuje wyobraźnię (podczas wymyślania stylizacji) oraz zdolności manualne (podczas malowania),
  • kucharzenie ma aspekt wychowawczy, uczy odpowiedzialności i dyscypliny.

Chłopcy:

  • zabawa w małego chemika zajmuje uwagę nawet najbardziej rozbrykanych urwisów i zachęca do eksperymentów naukowych, uczy podstaw reakcji chemicznych i kojarzenia faktów,
  • zabawy z motywem podróżniczym poza tym, że w zależności od tematyki mają wymierny walor edukacyjny, dodatkowo rozwijają ciekawość świata.

Grupa chłopców i dziewczynek:

  • sensoplastyka – zabawy, wymagające pracy dłońmi bardzo rozwijają kreatywność. Dzieci w dużym stopniu same wybierają kierunek, w którym podąży ich mały „projekt”. W ten sposób rośnie ich wiara we własne możliwości.
  • Sprawdzają się też konkursy, tańce, wspólna sesja zdjęciowa na koniec spotkania, które uczą po prostu wspólnej zabawy, pracy w grupie, ale też zdrowej rywalizacji.

Więcej przykładów animacji dla dzieci znajdziesz w zakładce poświęconej atrakcjom.

Animator czyli siła napędowa animacji

Podczas każdej zabawy ważną rolę odgrywa animator, który nie tylko gwarantuje bezpieczeństwo podczas zabaw. To dzięki niemu animacje działają tak różnorodnie. Z drugiej strony ja oraz mój zespół staramy się podążać za dziećmi, więc rola prowadzącego imprezę bywa podzielona. My intuicyjnie dobieramy program, w zależności od animacji dajemy pokaz (by zaprezentować zasady zabawy), a dzieci je przyjmują zgodnie z własną wyobraźnią i umiejętnościami.

Jeśli mieszkasz w Białymstoku lub na Podlasiu i szukasz animacji dopasowanych do Twojego dziecka, zgłoś się do nas.

Masz pytania? Wyślij wiadomość na podlasianka@op.pl lub zadzwoń pod numer 537 937 057.

animator-na-urodziny_18
animator-dla-dzieci_08
zabawy-dla-dzieci_07
animator na weselu
animator-na-urodziny_14