Animacje świąteczne dla dzieci – jak to wygląda w praktyce

wesola mikołajka
Gdzie organizujemy animacje mikołajkowe?
Listopad 10, 2017
magiczne pudelko
5 elementów udanych zabaw choinkowych
Grudzień 8, 2017

Świąteczny bożonarodzeniowy czas jest wyjątkowy. Wszędzie wokół zimowe dekoracje, kolędy, dzieciaki z podekscytowaniem oczekują na przybycie świętego Mikołaja, piszą do niego listy z opisem prezentów. Warto zadbać o to, by ten czas im urozmaicić – nie tylko w domowym zaciszu, ale także wtedy, kiedy przebywają poza nim. Wiele firm, instytucji, a także sklepy, galerie kina i teatry proponują najmłodszym profesjonalnie opracowane animacje z okazji świąt. Takim zajęciom trudno się oprzeć!

Kompleksowe przygotowanie

Zwracamy uwagę na to, by sceneria tworzyła klimat sprzyjający zabawie. Wykorzystujemy własne ozdoby typowe dla świąt Bożego Narodzenia, choinki, skarpety na prezenty, rogi reniferów, możemy urządzić chatkę świętego Mikołaja lub zaimprowizować zimową krainę – wszystko zależnie od scenariusza, który będziemy realizować. W ciągu wielu lat pracy w tej branży opracowaliśmy sposoby na to, by zaciekawiać dzieciaki naszymi animacjami.

Profesjonalni animatorzy

Oczywiście za sukcesem zabawy świątecznej dla dzieci stoi animator. Pamiętajmy o tym, że nie każdy może nim być i nie każdy sprawdzi się w tym zawodzie. Dobry animator:

  • odznacza się kreatywnością,
  • rozpoznaje niewerbalne sygnały,
  • rozumie mowę ciała,
  • przyciąga osobowością,
  • słucha, obserwuje, reaguje,
  • dostosowuje się do sytuacji.

Animatorzy są merytorycznie przygotowani do pracy z dziećmi. Maluchy są z nimi naprawdę bezpieczne.

aniołek bożonarodzeniowy

Program świątecznych animacji dostosowany do wieku dzieciaków

By świąteczne animacje trafiły w gust najmłodszych, powinny być dopasowane do grupy wiekowej, która będzie w nich uczestniczyła, lub różnicowane na tyle, by odnalazły się w nich dzieciaki w różnym wieku. To da się zrobić z pomysłem.

Od tańca do plastyki – dzień rodzinny

By zabawa była satysfakcjonująca, musi być różnorodna. Dlatego w czasie świątecznych animacji wykorzystujemy różne formy aktywności:

  • ruchowe – ruch to zdrowie, o tym wiemy wszyscy. Ponadto pozwala spożytkować pokłady energii, które drzemią w dzieciakach i ukierunkować ją w dobry dla nich sposób – na przykład na mobilnym zimowym placu zabaw lub w czasie tańca, a przede wszystkim zumby, która sprawia dzieciakom tak wiele frajdy;
  • zręcznościowe – tu prym wiedzie nauka twistowania baloników;
  • plastyczne – upodobania plastyczne można odkryć w każdym maluchu, wystarczy zaproponować miejsce, w którym będzie mógł się twórczo wykazać bez obaw o spowodowanie bałaganu. Prace plastyczne dzieciaki mogą zabrać ze sobą do domów, by tam cieszyły oko domowników;
  • poznawczo-rozrywkowe – czyli takie, które rozwijają i bawią. Będą to wszelkiego rodzaju pokazy: dużych baniek mydlanych, pasty balonowej, a także plastyka sensoryczna.

Wszystko to podporządkowane jest wizualnie tematowi przewodniemu, którym są nadchodzące święta.

Będzie smacznie – pomysły animatora

Dodatkowo dbamy o wrażenia smakowe, proponując uczestnikom świątecznych animacji pyszne czekoladowe fontanny, kolorowe waty cukrowe oraz chrupiący popcorn.

Program świątecznych animacji może być dostosowany do pomysłów naszego Zleceniodawcy. Już wiesz, jaką zabawę zorganizujesz dzieciakom z okazji świąt?

 

Komentarze są wyłączone.