Animacje na rozpoczęcie roku szkolnego, cz. 2: zakupy do szkoły

Dzieci bawiące się przed rokiem szkolnym
Animacje na rozpoczęcie roku szkolnego, cz. 1: zabawa w przedszkolu
Sierpień 30, 2017
Promocje i nowości. Zobacz co oferujemy.
Październik 3, 2017
Animator dla dzieci po rozpoczęci roku szkolnego

W pierwszej części artykułu pisaliśmy o tym, jakie znaczenie ma sympatyczne rozpoczęcie roku szkolnego z wykorzystaniem zabaw prowadzonych przez profesjonalnych animatorów. Tym razem skupimy się na tym, co daje zabawa zorganizowana dla maluchów w miejscach, do których ich rodzice udają się na szkolne zakupy.

Czy zakupy szkolne można połączyć z zabawą dla dzieci?

Przed początkiem roku szkolnego zakupy to konieczność, ponieważ malucha trzeba wyposażyć w potrzebne mu rzeczy – artykuły papiernicze, plastyczne, a także uzupełnić garderobę i obuwie. Z jednej strony rozmaitość dostępnych towarów może przyprawić o zawrót głowy, a z drugiej – skompletowanie wszystkiego wymaga czasu. A i logistycznie może być niełatwe w organizacji, jeśli rok szkolny zaczynają wszystkie nasze pociechy w różnym wieku.

Dziecko bawiące się z pomocą animatora

O ile dla nas, rodziców, taka wyprawa zakupowa będzie wyzwaniem, a tyle nasze maluchy mogą podejść do sprawy inaczej – bo przecież te wszystkie barwne okładki, kolorowe pisaki, wzorzyste plecaki, piórniki oraz ich wyposażenie prowokują do zabawy, a nie do zdyscyplinowanego wyboru tego, co potrzebne. Rodzice, którzy mieli już okazję w poprzednich latach odbyć szkolne zakupy wiedzą doskonale, co ich czeka.

Zrelaksowany rodzic na zakupach?

Ale wiedzą to także właściciele dużych sklepów, oferujących szkolne produkty. Coraz częściej w wybranych terminach przygotowują one propozycję zakupów szkolnych…bez dzieci. W praktyce oznacza to tyle, że rodzice robią zakupy, a maluchy w tym czasie korzystają z przygotowanych dla nich atrakcji.

Maluchy wolą zabawę

Taki układ przynosi obustronne korzyści – rodzic wyszukuje potrzebne rzeczy w pojedynkę szybciej niż w towarzystwie dzieciaków, a one z kolei – bawią się w najlepsze pod okiem wykwalifikowanego personelu. Oczywiście, żeby zabawa była faktycznie atrakcyjna, powinna być przygotowana i poprowadzona w profesjonalny sposób. Z tego powodu sklepy zapraszają do współpracy animatorów zabaw dla dzieci. Jak taka zabawa wygląda?

Przede wszystkim jej przebieg zależy od tego, gdzie się odbywa. Jeśli mamy do dyspozycji otwartą przestrzeń bądź dużą przestrzeń zadaszoną, możemy wybrać:

  • dmuchane zamki – zawsze robią na maluchach spore wrażenie i dają wiele możliwości zaaranżowania zabawy, także z wykorzystaniem innych dmuchawców;
  • mobilny plac zabaw – umożliwia zabawy, które wykorzystują ruch oraz rozmaitego asortymentu zabawek;
  • stoiska w warsztatami plastycznymi – zajęcia plastyczne uchodzą za absorbujące i pozwalają zająć na dłużą chwilę myśli dzieciaków;
  • pokazy tematyczne: banki mydlane, animacje z wykorzystaniem balonów, piasku, pasty balonowej,
  • malowanie twarzy i ciała.

A jeśli Twoje dziecko jest na tyle duże, że może Ci towarzyszyć w szkolnych zakupach, zamiast w nich przeszkadzać, udział w animowanych zabawach będzie doskonałym zakończeniem czasu spędzonego w sklepie.

Twoje dziecko pod opieką animatora

Oczywiście takie zabawy prowadzą odpowiednio przygotowani animatorzy. Są to osoby o sprawdzonych kompetencjach, odpowiedzialne, pełne energii i entuzjazmu, dzięki czemu szybko zjednują sobie dziecięcą uwagę. Z nimi Twoje dzieci spędzą czas w niezapomniany sposób, a „zwykłe”, wydawałoby się zakupy, staną się przygodą w krainie piratów lub wróżek

Komentarze są wyłączone.