7 najpopularniejszych motywów tematycznych na dyskoteki szkolne

zabawa andrzejkowa
Przegląd zabaw na imprezy andrzejkowe
Listopad 2, 2017
wesola mikołajka
Gdzie organizujemy animacje mikołajkowe?
Listopad 10, 2017
bodypainting dla dzieci 3

Motywy przewodnie to hity wśród imprez okolicznościowych dla dzieci ze szkół i przedszkoli. Wyzwalają kreatywność i stwarzają niezapomniany klimat. Zobaczcie, jakie motywy uwielbiają dzieciaki.


Liczy się efekt na zabawach szkolnych

Przebrania to początek. Organizując imprezę tematyczną w szkole, zwracamy uwagę na pozostałe elementy: dekoracje, nakrycia stołów, odpowiednio dobraną muzykę i pasujące do całości koncepcji zabawy.

Dla starszaków:

  1. Profesje – mogą być policjanci i złodzieje, lekarze i pielęgniarki, aktorzy, biznesmeni … Charakteryzują ich elementy ubioru, typowe rekwizyty. W zależności do głównego motywu, udekorowana zostanie sala i dobrane zostaną zabawy przypominające codzienne zajęcia typowe dla poszczególnych zawodów.
  2. Czerwony dywan – uczestnicy przebierają się za celebrytów, pojawiających się na czerwonym dywanie, który jest głównym elementem aranżacji przestrzeni. Dobieramy muzykę filmową, której towarzyszy karaoke lub kalambury z filmowymi motywami.
  3. Hipisi – dzieci kwiatów odznaczają się specyficznym, wzorzystym strojem. W muzyce króluje rock’n’roll, tańczy się twista i swinguje. Wnętrze zdobią kwiaty i pacyfki.

klaun na imprezie szkolnej

Dla przedszkolaków:

  1. Indianie – do przebrań wybieramy pióropusze, ubrania z frędzlami, łuki i strzały. Na ścianach umieszczamy namalowane na papierze wigwamy, ogniska. Dzieciaki wymyślają dla siebie indiańskie imiona.
  2. Dziki Zachód – tu królują kowboje i kowbojki. Potrzebne będą: kamizelki, bandanki, kapelusze, odznaki szeryfa, kabury na rewolwery. Na ścianach pojawiają się rysunki z olbrzymimi kaktusami, piaszczystym krajobrazem. W tle muzyka country.
  3. Hawaje – ciepły, egzotyczny klimat podkreślą naszyjniki z dużych kwiatów, spódnice z trawy. Uczestnicy tańczą taniec hula. Wokół ustawiamy leżaki i parasole przeciwsłoneczne.

W grupach mieszanych:

  1. Kosmos – tu spotykamy kosmitów z komiksów: nie jest trudno sobie wyobrazić ufoludki – mają czułka, zielone ciało, a ich stroje z powodzeniem wykonamy z folii aluminiowej. Miejsce znajdzie się też dla uczestników gwiezdnych wojen – Skywalkera, lorda Vadera, rycerzy Jedi ze świetlnymi mieczami. W przestrzeni znajdą się gwiazdy, planety i statki kosmiczne.

Zabawa dla ducha, poczęstunek dla ciała

Doskonałym uzupełnieniem zabawy jest dopasowany tematyczne catering imprezowy. Popularne przekąski zaaranżujemy tak, by wpisywały się w klimat spotkania. Niecodzienne wrażenie zrobią:

  • wata cukrowa: kosmiczna – zielona, hipisowska – różnokolorowa, żółta i czerwona na Dzikim Zachodzie,
  • fontanna z czekolady: idealna na czerwonym dywanie,
  • świeżo prażony popcorn: niezastąpiony w kosmosie.

Wiemy, co lubią dzieci

Tematyczny motyw przewodni dobieramy do wieku uczestników zabawy. Następnie planujemy rozrywki – to właśnie przemyślane animacje sprawiają, że nasze imprezy są wyjątkowe i na długo zapadają w pamięć. W czasie ich trwania łączymy zabawy ruchowe, taniec, aktywności poznawcze i pobudzające wyobraźnię. Korzystamy ze wszystkich możliwości, które dają nam zmysły. Dynamicznie reagujemy na sytuacje, pojawiające się w czasie zabawy, a scenariusz możemy modyfikować, by w możliwie największym stopniu odpowiadał upodobaniom dzieciaków. Z doświadczenia wiemy, że dyskoteki szkolne przygotowane przez animatorów przechodzą do historii.

Komentarze są wyłączone.